Basında Biltel

Sayın Mehmet Mırmır, telekomünikasyon sektöründe hizmet vermektesiniz. Biltel Telekomünikasyon’u tanıtır mısınız sizsiniz? Faaliyet alanlarınız nelerdir?

Biltel Telekomünikasyon 2002 Yılında Telekomünikasyon sektöründe hizmet vermek. Bir firmaya kurulmuş. Telefon santralleri ve haberleşme çözümleri üreterek başladık. Şuan telekomünikasyon, güvenlik sistemleri, kartlı geçiş, bekçi tur takip sistemleri gibi zayıf akım sistemlerinin uygulanmaları yapmaktayız. Bilgisayar sektörlerinde firmalar danışmanlık veya ortak projeler yapıyoruz. Bunları başlıklara ayırmak gerekirse.

Telekomünikasyon

Telefon haberleşmesinde, PANASONIC, ALCATEL, NEC PHILIPS, FORTEL ve KAREL gibi kendi alanlarında uzman firmalar ile bayilik çalışması yaparak, müşterilerine kısıtlı bildiği şirket satıcılı değil, müşterisini anlayarak egitimlerini aldığı geniş ürün yelpazesi, ihtiyaç duyduğu, haberleşme çözümünü sunmayı hedeflemekteyiz. 6 dahili şapka kapasitesinden 27.000 dahili şapka kapasitesine kadar, küçük şapkalar ve küçük boyutlu şahıslar, haberleşme ihtiyaçlarını karşılayabilecek şablonlar almış kasa ve santral sistemlerinden ip haberleşme çözümleri ve çağrı merkezi kurulumları yaparak geniş bir ürün ve teknoloji yelpazesi sunmaktayız.

Güvenlik

Haberleşme sistemleri sektöründe uzun yıllar yetişmiş kadrosu ile hizmet verme, müşterilerimizin ihtiyaçlarını gidermek için hırsız alarmı ve kamera sistemlerinde yine kendi alanlarının en iyileri olan PANASONIC, BOSCH, BİGES, DSC, NEUTRON firmaları ile bayilik anlaşması yapp kadromuzu güvenlik sistemleri eğitimleri geliştirerek, en iyi hizmet Kamera Aydınlatması, kamera aydınlatması, parmak izi çıkarma ve bekçi izleme sistemleri gibi ofis teknolojileri, firmalara uygun çözüm ve hizmetleri sunmaktayız.

Bunların kapalı devre ve ses sistemleri hemşire çağrı sistemleri gibi ofis teknolojileri birçoğunun satışı, uygulama ve sonrasında teknik desteğini vermekteyiz.

İletişim sektörü sürekli olarak yeniliklere açık hızlı dönüşümlere sahne bir sektör … Sektördeki yenilikler nelerdir?

İletişim firmaları ve bireyler açısından en önemli konuların başında geliyor. Ulaşılabilir ve gelen çağrıları en iyi şekilde yönetmek çok önemli. Gelişen teknolojilerle, bilgisayarınıza birlikte kullanılıyor, mesela gelen aramalarda arayanın telefon numarasıyla ilgili müşteri bilgileri, ödeme bilgileri, istenen bilgiler, telefon açan operatörün karşısına getirilebiliyor ya da ip çözümleri ile internet üzerinden dünyanın hertarafındaki şubeleri Birbirine bağlayarak aynı bina içerisindeymiş gibi geliyor çağrılar robot operatörü istenilen şubeye direk ulaşmanın sağlanabilir, şubeler arası çağrılar birbirlerine aktarılabilir, artık yazılımsal çözümleyiciyle müşterinin ihtiyaçlarına göre çözüm üretilebiliyor.

Markalar hangileridir Bayiliğini yaptığınıza? Avantajları nelerdir?

Yukarıda da belirttiğim gibi bir çok firma ile bayiliğimiz var. Bunların başında öne çıkan Markalar Panasonic, Bosch, Alcatel, Nec Philips, Karel, Multitek gibi firmalar var. Bununla birlikte Linux tabanlı, açık kaynak kodlu olan, geliştirmeler yaptığımız, çeşitli yazılımlar çalıştırdığımız kendi santral sistemimizde var. Hepsinin kendine göre avantajları var. Burada şimdiki müşterinin ihtiyacını belirleyerek uygun ürün önermek. Teknoloji çok hızlı gelişiyor, internet altyapısının gelişmesi ve beraberinde yer ve mekan sorunu yoksa şezlongda güneşlenirken maillerine bakıp ofisindeki değişikliklerle çağrı alıp ofisindeymiş gibi telefon aramaları yapabiliyor. Marka olarak Panasonic ‘in yeni nesil hibrit sistemleri ile dijital ve ip teknolojileri bir araya getirerek Türkiye sektörüne katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kamera sektöründe de çok ciddi gelişmeler var. Güvenlik kameraları iki sene öncesinde 700 tv hattı görüntü güzel kabul ediliyordu ama şimdi ahd teknolojisinin gelişmesi ve beraberinde mevcut kablolamayı kullanarak kamera ve kayıt cihazının degiştirerek hd görüntü alınıyor. İp kameralar ile 4k görüntü almak mümkün. Veya hız dome kameralar ile halk arasında mobese kameralar ile kameranın belirlediği rotalar dönmesi istenilen noktalar zum (yakınlaştırma) yaparak uzak mesafelerdeki hareketlerin takip edilmesi sağlanabiliyor. Güvenlik kameraları iki sene öncesinde 700 tv hattı görüntü güzel kabul ediliyordu ama şimdi ahd teknolojisinin gelişmesi ve beraberinde mevcut kablolamayı kullanarak kamera ve kayıt cihazının degiştirerek hd görüntü alınıyor. İp kameralarla 4k görüntü almak mümkün. Veya hız dome kameralar ile halk arasında mobese kameralar ile kameranın belirlediği rotalar dönmesi istenilen noktalar zum (yakınlaştırma) yaparak uzak mesafelerdeki hareketlerin takip edilmesi sağlanabiliyor. Güvenlik kameraları iki sene öncesinde 700 tv hattı görüntü güzel kabul ediliyordu ama şimdi ahd teknolojisinin gelişmesi ile beraber mevcut kablolamayı kullanarak kamera ve kayıt cihazının degiştirerek hd görüntü alınıyor. İp kameralarla 4k görüntü almak mümkün. Veya hız dome kameralar ile halk arasında mobese kameralar ile kameranın belirlediği rotalar dönmesi istenilen noktalar zum (yakınlaştırma) yaparak uzak mesafelerdeki hareketlerin takip edilmesi sağlanabiliyor.

Sektörde yaşadığınız sorunlar nelerdir?

Kendi adına deney yaparak ortamlarımızı test ediyoruz, müşteriye satışını yapıyoruz. Sektörde 14 yıllık bir tecrübe birikimimiz var. Marka söylemeyeceğim ama çok bilindik markalar hızlı gelişen sektörde ürünler çıkarıp sahada müşteride test yapabiliyorlar buda müşteriye kurulmuş bir sistemin sağlıklı çalışmamasına sebep olabiliyor. Bu durum için bizimle ciddi iş kayıplarına sebep olabiliyor. Ar-Ge çalışmalarını önem veren firmalarla çalışmaya devam etmek. Kendi test ortamımızda testimize yeni çıkan ürün testlerini ediyoruz. Sistemlerin kurulu olduğu yerlerde altyapıyı da o ürüne göre kullanma gerekebiliyor. Mesela ip santral veya ip kamera kurmak için yerlerde kullanılmış modem, Switc gibi ürünlerinde o hızla cevap verebilecek kapasitesinde olması lazım yoksa gelen veri işleyemeyip donatabiliyor ve çok iyi olan ürünlerden yeterli randıman alamıyor. Burada eğitimler ve teecrübe giriyor.

Panasonicten bahsettiniz Panasonic sektöre neler katar?

Panasonic bir şirkette öncülüğünü yapmak için bir firma. Panasonic bayiliği yapıyorduk Panasonic bayiliği yapıyorduk Panasonic bayiliği yapıyorduk Panasonic bayiliği yapıyorduk. Panasonic santral sistemlerini distribütör kaynaklı sebeplerden dolayı Türkiyeden çekti. Ozaman farklı ithal markalar ile çalışmaya başladık. 2015 yılı itibariyle Avrupa organizasyonunun kontrolünde ve Başarı’nın dağıtıcılığında yeni nesil ürünler ile piyasaya girdi. Rakiplerine görebirle Hibrit KX-NS500 Santrali analog, dijital, ip ve çağrı merkezi özelliklerini tek bir yapıda birleştireren çağrı merkezi ve geliştirilmiş mesaj yönetim özellikleri (Birleştirilmiş mesajlaşma) ile bir arada kapattı. Şuan bu ürünün satışlarını yapıyoruz. Ayrıca, SIP sistemlerinde ip yöneticileri ve kullanabildigimiz konulara çözümler sunmakta. Bu yaz sonu itibariyle de KX-NSX2000 Serisi ve Sanal santral sistemleri ile yüksek kapasiteli ürünler ilede piyasaya girecek. Bizde Panasonic’in getirdigi teknolojileri takip ederek biziimizle buluşturmaya devam edecegiz.

Son olarak, Biltel Teknoloji den bahsetmek gerekirse neler söylemek istersiniz?

Teknoloji çözümleri üreten bir firmayız Ar-Ge ve satış sonrası teknik desteğe önem veriyoruz, müşterilerimizin satın almak için ürünlerin egitimlerini ve ihtiyaç duymakları dökümanları hazırlıyoruz, müşterinin satın almış olduğu üründen en iyi avantajlı yarar yararlanılabilir

Www.biltelteknoloji.com adresindeki sitemizde yeni değişiklikler yapıyoruz, elektronik ortamda kullanım kılavuzları egitim videoları hazırlayıp oradan yararlanmasını sağlıyoruz. Sürekli telefon ve yerinde teknik servis hizmetleri veriyoruz.

Saygılar,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *